Historia miasta

Szczecinek został założony w roku 1310 przez księcia zachodnio-pomorskiego Warcisława IV. Nazwa miasta - Nowy Szczecin, nawiązywała do stolicy całego Pomorza Zachodniego, jeszcze sprzed podziału w 1295r.

Sala Regionalna

Praktycznie cała kolekcja dawnego Heimatmuseum przepadła w roku 1945. Z chwilą reaktywowania Muzeum w roku 1958, a nawet wcześniej, rozpoczęła się mozolna odbudowa kolekcji.

Lekcje historii

W Muzeum Regionalnym w Szczecinku cyklicznie odbywają się wykłady na różne tematy historyczne, wykładowcami są pracownicy muzeum oraz często zapraszani goście. Obowiązkowa lekcja historii.

Zaproszenie

W czwartek 5 grudnia zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej „Kryzysowa narzeczona”.
Wystawa skupiać się będzie na dwóch przełomowych momentach: latach 1945-50 gdy Polska zaczęła podnosić się z wojennych gruzów i przełomu lat 70/80, kiedy „mała stabilizacja” zakończyła się wraz z kryzysem ekonomicznym i stanem wojennym. Jednak nawet w najgorszych warunkach Polacy dawali sobie radę z przeszkodami życia codziennego – przerabiali ubrania, przygotowywali posiłki z dostępnych produktów, majsterkowali czy wreszcie na półlegalnie zdobywali dobra z Zachodu.

Na wystawę eksponatów użyczyli:
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Muzeum w Koszalinie
Archiwum Państwowe w Koszalinie
oraz
Danuta Karwat
Urszula Marszał
Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz
Leokadia Zielińska
Wystawę można oglądać do 26 stycznia 2020.

Nasze zbiory:
Nasi partnerzy:
Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy
projekt / wykonanie strony www: graffik.com.pl