Historia miasta

Szczecinek został założony w roku 1310 przez księcia zachodnio-pomorskiego Warcisława IV. Nazwa miasta - Nowy Szczecin, nawiązywała do stolicy całego Pomorza Zachodniego, jeszcze sprzed podziału w 1295r.

Sala Regionalna

Praktycznie cała kolekcja dawnego Heimatmuseum przepadła w roku 1945. Z chwilą reaktywowania Muzeum w roku 1958, a nawet wcześniej, rozpoczęła się mozolna odbudowa kolekcji.

Lekcje historii

W Muzeum Regionalnym w Szczecinku cyklicznie odbywają się wykłady na różne tematy historyczne, wykładowcami są pracownicy muzeum oraz często zapraszani goście. Obowiązkowa lekcja historii.

Wystawa "Kuchennymi drzwiami"

11 lipca o 17:00 zapraszamy na otwarcie nowej wystawy „Kuchennymi drzwiami” opowiadającej o służbie domowej. Zajrzymy do służbówki, kuchni, pralni i spojrzymy pokoje państwa. Zobaczymy stroje służbowe, narzędzia pracy i przedmioty osobiste pokojówek, kucharek, posługaczek i służących.

Wystawie towarzyszy wykład Joanny Kuciel-Frydryszak, autorki książki „Służące do wszystkiego”. Książkę będzie można kupić w trakcie wernisażu w promocyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy.

Wystawa ze zbiorów:

Muzeum Narodowego w Szczecinie

Muzeum Narodowego w Poznaniu

Muzeum Okręgowego w Pile

Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Muzeum w Koszalinie

Wystawę można będzie oglądać do 22 września.

 

 

Nasze zbiory:
Nasi partnerzy:
Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy
projekt / wykonanie strony www: graffik.com.pl