Niecodzienne malarstwo - wystawa czasowa

W czwartek 14-go grudnia, spore grono miłośników sztuki brało udział w otwarciu kolejnej wystawy czasowej. Tym razem swoje prace zaprezentował Robert Kukla. Artysta pochodzący ze Świdnicy jest zafascynowany muralami jakie pozostały "w spadku" po czasach PRL-u. Autor sam określa siebie jako "muralista" i to właśnie tworzenie naściennych prac jest główną formą jego aktywności. Tym razem jednak murale zostały przedstawione w nieco mniejszej formie, tak aby można było prezentować ten dorobek w przestrzeniach wystawienniczych. Na szczecinecką wystawę składają się kompozycje pochodzące z kilku malarskich cyklów. Oprucz "Murali" przedstawiane są prace z cykli "Sklepy polskie" oraz "Szablony na murach". Trzeba przyznać że kolekcja wzbudziła spore zainteresowanie ze strony Zwiedzających. Szczególnie dużo dyskusji wywołują prace wyimaginowane, pokazujące jak spory dystans do samego siebie oraz otaczającej przestrzeni ma autor. W uroczystym wernisażu wziął też udział Jerzy Zegarliński, reprezentujący współorganizatora wydarzenia-agencję "Zegart". Wystawa prezentowana będzie w Szczecinku do 28.01.2024.